Якісне виявлення антитіл до вірусу гепатиту С (Анти-НСV) в сироватці крові (плазмі) людини методом імунохемілюмінісцентного аналізу (ІХЛА)

 

Антитіла до вірусу гепатиту С є серологічним маркером такого захворювання як вірусний гепатит С, антитіла класу М з’являються  через 6 тижнів після інфікування та зберігаються протягом 5-6 місяців при первинному інфікуванні, специфічні антитіла класу G з’являються з 11-12 тижня після інфікування, свого піку досягають до 5-6 місяця та зберігаються у крові на постійному рівня протягом всього періоду захворювання  та реконвалесценції.

Інкубаційний період вірусного гепатиту С (період від інфікування до перших клінічних проявів) складає від 2 тижнів до 6 місяців. Гострий вірусний гепатит С у 75% хворих має безсимптомний перебіг, тому часто виявляється на пізніх стадіях та у вигляді хронічного захворювання (60-70% хронічних гепатитів є саме нічний вірусний гепатит С), у осіб з хронічним вірусним гепатитом С ризик розвитку цирозу або раку печінки протягом 20 років становить 15–30%. На сьогодні відсутня специфічна імунопрофілактика даного захворювання.

 

Коли показано виконання даного дослідження:

  • особи захворюваннями печінки та жовчовивідних шляхів або клінічними проявами гепатитів;
  • обстеження хворих з частими парентеральними маніпуляціями, трансфузіями компонентів крові, оперативними втручаннями;
  • донори крові та її компонентів;
  • вагітні жінки, при плануванні вагітності;
  • діти, народжені  від матерів з вірусним гепатитом С;
  • обстеження осіб з групи ризику захворювання на гепатит С (медичні працівники, особи, що перебувають у місцях позбавлення волі);
  • обстеження осіб з формами ризикованої поведінки: часта зміна статевих партнерів, використання ін’єкційних наркотиків;
  • ВІЛ-інфіковані;
  • особи з пірсингом та татуюванням.

 

Матеріал для дослідження: венозна кров, отримана з використання вакуумних систем з антикоагулянтом К2/К3ЕДТА.

Метод дослідження: імунохемілюмінісцентного аналізу на аналізаторі Architect i2000SR, виробництва Abbott Laboratories, США.

 

Термін виконання дослідження: 1 день.

 

Увага!

Позитивний результат дослідження на виявлення антитіл до вірусу гепатиту С потребує звернення до лікаря, проведення додаткових досліджень для встановлення діагнозу та вчасного початку лікування.