Хто може бути донором?

Донором крові або компонентів крові може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, віком від 18 років, вагою від 50 кг, що пройшов відповідне медичне обстеження, за результатами якого підтверджена відсутність показань до постійного чи тимчасового відсторонення від донорства (дивитись далі).

Особа, яка виявила бажання здійснити донацію крові та/або компонентів крові, може звернутися до будь-якого центру крові, незалежно від реєстрації місця проживання.

Якщо Ви не знайшли у себе протипоказів у зазначеному переліку –  потенційно Ви можете бути донором крові або компонентів крові.

Огляд та медичне обстеження  потенційних донорів  проводить  кваліфікований  медичний працівник,  який заповнює   облікову   документацію,  переглядає анкету  донора,   надає направляння на донацію або інформує про причини відсторонення від донації, при   необхідності   медичний працівник направляє   на   додаткові   дослідження   і  консультації.

  Інформація, яка надається донором нашому центру при кожні донації:

  1.  Ідентифікація донора.

Прийом донорів проводиться на підставі документа, що посвідчує особу. Під час прийому донор зобов’язаний усно надати інформацію про місце його реєстрації та фактичного проживання.

  1.  Анамнез життя і медичний анамнез донора.

Ці дані збираються за допомогою анкети, а також під час особистого опитування, проведеного кваліфікованим медичним працівником, що включає значущі фактори, що можуть допомогти у виявленні і виключенні осіб, чиї донації можуть становити ризик для здоров’я інших, наприклад, передача захворювань, або ризик для їхнього здоров’я.

  1.  Підпис донора.

Підпис донора на анкеті донора, завірений медичним працівником, відповідальним за збір анамнезу життя і медичного анамнезу, засвідчує, що донор:

прочитав і зрозумів надані освітні матеріали;

мав можливість поставити запитання;

отримав задовольняючі його відповіді на всі поставлені запитання;

надав інформаційну згоду щодо початку процесу донації;

повідомлений про те, що у випадку аутологічної донації, заготовленої крові та  компонентів крові може бути недостатньо для запланованої трансфузії;

підтвердив, що вся інформація, надана донором, є достовірною.

Для того, щоб стати донором при наступних відвідуванням варто знати про часові інтервали між донаціями крові та її компонентів.

Інтервал між різними видами донорства (у днях) Наступні процедури
Назва процедури Донація крові Донація плазми, аферез Донація тромбоцитів, аферез
Донація крові 60 30 30
Донація плазми, аферез 14 14 14
Донація тромбоцитів, аферез 14 14 14

 

Кількість регулярних донацій крові на рік у чоловіків та жінок – не більше 6 з мінімальною перервою між стандартними донаціями 60 днів.

Кількість регулярних донацій плазми, що заготовлюється методом аферезу, не повинна перевищувати 26 процедур на рік з інтервалом, тривалістю не менше 14 днів.