Хто може бути донором?

Донором крові в нашому Центрі  може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг, яка не має протипоказань до донорства крові та її компонентів (дивитись далі) та пройшла відповідне медичне та лабораторне обстеження у нашому центрі.

Якщо ви не знайшли протипоказів у списках, значить потенційно ви можете бути донором крові.

Медичне   обстеження  проводиться  для  гарантування  безпеки  здоров’я донора і реципієнта.

Огляд та медичне обстеження  донорів  проводить  кваліфікований  лікар,  який заповнює   облікову   документацію,  анкету  донора   визначає  кількість  плазми,  клітин крові, крові, що вилучається, при    необхідності   направляє   на   додаткові   дослідження   і  консультації.

    Інформація, яка надається донором нашому центру при кожні донації:

  • Ідентифікація донора – особисті   дані,   що   унікально   відрізняють  донора,  без будь-якого ризику помилкової ідентифікації, так само як і дані для контакту  з  донором (паспорт, водійські права, військовий квиток, посвідчення особи, ідентифікаційний номер платника податку тощо).
  • Дані анамнеза донора – анамнез, зібраний   за   допомогою   анкети  при  особистій співбесіді,  виконаній  лікарем,  що  включає  відповідні дані для допомоги  у  виявленні  і  відсіванні  осіб,  донації  яких можуть складати  ризик  для інших людей (наприклад, трансмісивні хвороби) або ризик для здоров’я самих донорів.
  • Підпис донора – підпис донора  на  анкеті,  завірений відповідальним за збір анамнезу медичним працівником, підтверджує, що донор:
  • прочитав і зрозумів надані освітні матеріали;
  1. мав можливість задавати питання;
  2. одержав задовольняючі його відповіді на всі задані питання;
  3. дав інформовану згоду виконати процес донації;

Для того, щоб стати донором при наступних відвідуванням варто знати про часові інтервали між донаціями крові та її компонентів.

Інтервал між донаціями, дні Наступні процедури
Назва процедури Кроводача Плазмаферез Тромбоцитаферез
Кроводача 60 30 30
Плазмаферез 14 14 14
Тромбоцитаферез 14 14 14

 

Кількість  регулярних  донацій  крові на рік у чоловіків – не більше  5, у жінок – не більше 4, після чого інтервал до наступної  кроводачі складає 3 місяці.