Поверхневий антиген вірусу гепатиту В (HBsAg) ще називають австралійським антигеном, є одним з перших маркерів такого інфекційного захворювання, як вірусного гепатиту В, що з’являються в крові.
HBsAg вірусу гепатиту В з’являється в крові через 3-5 тижнів після інфікування, отже ще в інкубаційному періоду (період від часу зараження до виникнення перших клінічних проявів, він складає в середньому 75 днів, може варіювати від 30 до 180 днів).

HBsAg виявляється в крові протягом 4-7 тижнів, його зникнення є позитивною прогностичною ознакою, персистенція в крові більше 6 місяців свідчить про перехід захворювання у хронічну форму. Постійна наявність HBsAg є головним маркером ризику хронічного захворювання печінки та гепатоцелюлярної карциноми протягом життя.

Коли показано виконання даного дослідження:

  • особи з клінічними проявами вірусних гепатитів (пожовтіння шкіри і очей, потемніння сечі, надмірну втому, нудоту, блювання і біль у животі);
  • дослідження у вогнищах зараження (наприклад, виявлення вірусного гепатиту В в сім’ї)
  • підготовка до вакцинації;
  • обстеження хворих з частими парентеральними маніпуляціями, трансфузіями компонентів крові, оперативними втручаннями;
  • донори крові та її компонентів;
  • вагітні жінки, при плануванні вагітності;
  • обстеження осіб з групи ризику захворювання на гепатит В: медичні працівники, діти, народжені у жінок з позитивним результатом на HBsAg;
  • обстеження осіб з формами ризикованої поведінки: часта зміна статевих партнерів, використання ін’єкційних наркотиків.

Матеріал для дослідження: венозна кров, отримана з використання вакуумних систем з антикоагулянтом К2/К3ЕДТА.

Метод дослідження: імунохемілюмінісцентного аналізу на аналізаторі Architect i2000SR, виробництва Abbott Laboratories, США.

Термін виконання дослідження: 1 день.

 

Увага!

Позитивний результат дослідження на виявлення поверхневого вірусного гепатиту В (HBsAg) потребує звернення до сімейного лікаря та проведення додаткових досліджень, для встановлення діагнозу.