Основними завданнями відділення трансфузіології є:

  • реєстрація донорів;
  • здійснення попереднього лабораторного обстеження донорів крові;
  • медичне обстеження донорів крові, надання допуску до донацій;
  • виклик на донацію донорів, надання консультативної  допомоги особам, що виявили бажання стати донорам з питань донорства, правил підготовки до донації та здійснення донації;
  • заготівля донорської крові, здійснення лейкофільтрації консервованої донорської крові;
  • проведення первинного фракціонування донорської крові на компоненти, заморожування донорської плазми методом «шокової заморозки»;
  • здійснення апробації та паспортизації компонентів донорської крові, видачі їх до експедиції;
  • проведення карантинізації донорської плазми та її зберігання;
  • щоденний моніторинг кількості компонентів донорської крові, організація заходів для підтримання необхідного рівня запасів для своєчасного та безперебійного забезпечення пацієнтів;
  • зберігання та видача компонентів донорської крові до закладів/підприємств охорони здоров’я;
  • забір зразків крові для надання лабораторних та діагностичних послуг.

Відділення переливання крові веде електронний реєстр прийнятих донорів та реєстр осіб, відсторонених від донорства, даний реєстр підключений до центральної бази та працює в режимі онлайн. Працівниками відділення активно здійснюються заходи популяризації донорства серед населення       м. Києва.

З метою забезпечення безпеки як донорів, так і реципієнтів на всіх етапах підготовки та здійснення донації, виготовлення компонентів донорської крові  у відділенні використовуються лише якісні одноразові медичні вироби та сучасне обладнання.    Визначення рівня гемоглобіну – як основного лабораторного показника допуску донорів крові до донації проводиться з використанням портативних аналізаторів  «HemoControl», виробництва EKF-diagnostics, Німеччина.

При  заготівлі донорської крові та її компонентів, виготовленні компонентів донорської крові використовуються «закриті системи», та стандартизовані процедури. Заготівля донорської крові здійснюється з використанням сучасних вагопомішувачів.

Для підвищення якості трансфузій та імунологічної безпеки для пацієнтів виготовляються наступні еритроцитвмісні компоненти донорської крові: еритроцити з видаленим тромболейкоцитарним шаром у додатковому розчині та еритроцити, збіднені на лейкоцити у додатковому розчині.  Донорська плазма у відділі виготовляється з дози крові. Проведення заморожування донорської плазми методом «шокової заморозки» з використанням установки для заморожування плазми крові NZKP 18-80, Чехія, що дозволяє максимально забезпечити у компонентах донорської крові кількості факторів згортання.

З метою зменшення впливу «людського фактору» на якість компонентів донорської крові на всіх етапах роботи відділення запроваджено штрих-кодування як зразків для проведення лабораторних досліджень, так і всіх компонентів донорської крові, також це дозволяє здійснити паспортизацію продукції у автоматичному режимі. Обстеження зразків крові здійснюється централізовано у відділі лабораторних досліджень.

Зберігання компонентів донорської крові здійснюється у відділенні з використанням спеціалізованого холодильного та іншого обладнання, що забезпечує дотримання відповідного температурного режиму. Видача компонентів донорської крові у експедиції до  закладів/підприємств охорони здоров’я здійснюється відповідно вимог-замовлень у цілодобовому режимі, з метою недопущення впливу «людського фактору» видача компонентів донорської крові здійснюється з використанням штрих-коду.

З метою підтримання необхідного рівня запасу компонентів донорської крові, та вчасного його поповнення проводиться щоденний їх моніторинг та перерозподіл між іншими структурними підрозділами КНП КОР «Київський обласний центр служби крові».

При потребі у відділенні здійснюється забір зразків крові для надання лабораторних та діагностичних послуг з використанням одноразових витратних матеріалів та вакуумних систем.