Основними завданнями відділу лабораторних досліджень є:

  • здійснення лабораторного обстеження донорів крові та її компонентів;
  • здійснення обстеження зразків донорської крові та її компонентів на відповідність параметрів контролю якості та показника «стерильність»;
  • здійснення лабораторного контролю умов заготівлі донорської крові та її компонентів;
  • здійснення індивідуальних підборів еритроцитвмісних компонентів донорської крові;
  • надання лабораторних послуг населенню.

З метою забезпечення безпеки як донорів, так і реципієнтів при проведенні досліджень у відділі використовуються лише якісні одноразові медичні вироби та автоматичні сучасні аналізатори.

Для здійснення клінічного аналізу крові використовується автоматичний гематологічний аналізатор «Pentra MS 60» виробництва «Horiba ABX», Франція, що дозволяє отримувати результати по 22 показникам крові одночасно.

Визначення рівня гемоглобіну – як основного лабораторного показника допуску донорів крові донації проводиться з використанням портативних аналізаторів  «HemoControl», виробництва EKF-diagnostics, Німеччина.

Проведення ізосерологічних досліджень, таких як визначення групи крові за системою АВ0 та резус-належності, фенотипування та виявлення антиеритроцитарних антитіл, а також здійснення індивідуального підбору компонентів донорської крові проводиться з використанням гелевої технології на аналізаторі ІН 1000, виробництва DiaMed, Франція.

Скринінгові дослідженя на інфекційні маркери здійснюється з використанням двох сучасних лабораторних методів дослідження:

імунохемілюмінісцентного аналізу на аналізаторах Architect i2000SR, виробництва Abbott Laboratories, США;

Поєднання двох методів обстеження при тестуванні зразків крові донорів дає змогу значно підвищити інфекційну безпеку компонентів донорської крові.

Для забезпечення правильності та достовірності результатів лабораторного обстеження у відділі впроваджена система управління якістю, систематично проводяться заходи для  підвищення якості лабораторних досліджень. Всі зразки крові обробляються у аналізаторах з використанням штрих-кодів, що дозволяє мінімізувати вплив на результати дослідження «людського фактору».

Для всіх лабораторних методик здійснюються процедури внутрішньо-лабораторного контролю якості, відділ лабораторних  досліджень постійно приймає участь у національних та міжнародних програмах зовнішнього контролю якості EQAS, результати участі підтверджують якість та достовірність проведення лабораторних досліджень.

Фотогалерея