Якісне виявлення ВІЛ р24 та антитіл до вірусу ВІЛ1/2 в сироватці крові(плазмі)людини методом імунохемілюмінісцентного аналізу (ІХЛА)
Антитіла до ВІЛ (тип 1,2 антиген р24 к типу 1) – комплексне дослідження для виявлення в організмі людини захворювання, що спричинено вірусом імунодефіциту людини.
ВІЛ-інфекція – повільна, на сьогодні невиліковна інфекційна хвороба людини, в основі лежить специфічна форма імунологічної недостатності, яка передається статевим і парентеральним шляхами, а також від інфікованої матері до дитини. ВІЛ-інфікований організм внаслідок ураження Т-системи імунітету поступово втрачає здатність протидіяти різноманітним інфекційним збудникам, клітинам злоякісних пухлин, розвивається клінічно маніфестна стадія – синдром набутого імунодефіциту (СНІД).
Антиген р 24 визначається після 3-6 тижнів після інфікування, в переважної більшості людей вироблення антитіл до ВІЛ починається приблизно через 45 днів після інфікування, період вироблення антитіл до ВІЛ може розтягнутись до 6-ти місяців у зв’язку з індивідуальними особливостями конкретного організму. Згідно з національними медичними протоколами для виключення хибного результату обстеження на ВІЛ рекомендують проходити тестування не раніше 3-6 місяців після ризикованої ситуації.
Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 р. в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.
Коли показано виконання даного дослідження:
- тривалі неспецифічні стани (лихоманка більше 1 міс., невмотивована втрата ваги більше 10%, діарея тривалістю більше 1 міс., стійкий кандидоз ротової порожнити, герпетична інфекція тривалістю більше 1 міс., важкі бактеріальні інфекції, збільшення лімфатичних вузлів);
- обстеження хворих з частими трансфузіями компонентів крові, оперативними втручаннями;
- донори крові та її компонентів;
- вагітні жінки, при плануванні вагітності;
- обстеження осіб з групи ризику захворювання не ВІЛ: медичні працівники, діти, народжені у жінок з ВІЛ, хворі на вірусні гепатити В та С;
- обстеження осіб з формами ризикованої поведінки: часта зміна статевих партнерів, використання ін’єкційних наркотиків, незахищені статеві стосунки.
Матеріал для дослідження: венозна кров, отримана з використання вакуумних систем з антикоагулянтом К2/К3ЕДТА.
Метод дослідження: імунохемілюмінісцентного аналізу на аналізаторі Architect i2000SR, виробництва Abbott Laboratories, США.
Термін виконання дослідження: 1 день.
Увага! Позитивний результат дослідження на виявлення антитіл до ВІЛ 1/2 потребує звернення до територіального центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДОМ, проведення додаткових підтверджувальних досліджень для встановлення діагнозу та вчасного початку прийому препаратів АРТ.