Якісне виявлення антитіл до збудника сифілісу (Treponema pallidum) в сироватці крові(плазмі) людини методом імунохемілюмінісцентного аналізу (ІХЛА)

Дане дослідження відноситься до так званих – трепонемних тестів, застосовується для наступних цілей: підтвердження клінічного діагнозу сифілісу, постановка діагнозу прихованого сифілісу, контроль за ефективністю лікування, визначення вилікування хворих на сифіліс.

Антитіла до Treponema pallidum класу IgM з’являються на 2-4 тижні після зараження і зникають у нелікованих хворих приблизно через 6 місяців; при лікуванні раннього сифілісу – через 1-2 місяці, пізнього – через 3-6 місяців. IgG з’являються зазвичай на 4-му тижні після зараження і досягають, як правило, більш високих рівнів титрів, ніж IgM, антитіла IgG визначаються пожиттєво. Інкубаційний період даного захворювання (період між інфікуванням до перших клінічних проявів) в середньому 3-4 тижні, але може значно подовжуватись при самолікуванні.

Ризики передачі даного захворювання при статевому контакті складають 30%, від матері до дитини – 60-80%. При відсутності вчасного лікування захворювання вражає такі органи як очі, суглоби, нирки, печінка та головний мозок (менінгіт, нейросифіліс).

 

Коли показано виконання даного дослідження:

  • діагностика захворювання у осіб з клінічними проявами первинного та вторинного сифілісу (твердий шанкр, запалення лімфатичних вузлів, десиміновані висипання у вигляду плям та вузликів);
  • донори крові та її компонентів;
  • статеві партнери осіб, що хворіють на сифіліс;
  • діти, народжені від матерів при виявлення сифілісу під час вагітності;
  • виявлення інших інфекційний захворювань, що передаються статевим шляхом, часта зміна статевих партнерів;
  • ВІЛ-інфіковані;

 

Матеріал для дослідження: венозна кров, отримана з використання вакуумних систем з антикоагулянтом К2/К3ЕДТА.

Метод дослідження: імунохемілюмінісцентного аналізу на аналізаторі Architect i2000SR, виробництва Abbott Laboratories, США.

Термін виконання дослідження: 1 день.

 

Увага!

Позитивний результат дослідження на виявлення антитіл до збудника сифілісу (Treponema pallidum) С потребує звернення до лікаря, проведення додаткових досліджень для встановлення діагнозу та вчасного початку лікування.