Основними завданнями відділу заготівлі крові та її компонентів є:
- заготівля донорської крові;
- заготівлі компонентів донорської крові (тромбоцитів та плазми) методом аферезу;
- здійснення лейкофільтрації консервованої донорської крові;
- проведення первинного фракціонування донорської крові на компоненти;
- здійснення вірусінактивації патогенів у тромбоцитах та донорській плазмі;
- заморожування донорської плазми методом «шокової заморозки»;
- виготовлення кріопреципітату замороженого;
- здійснення апробації та паспортизації компонентів донорської крові, видачі їх до експедицій центру;
- проведення карантинізації донорської плазми;
- зберігання донорської плазми.
При заготівлі донорської крові та її компонентів, виготовленні компонентів донорської крові використовуються «закриті системи», сучасні одноразові медичні вироби та стандартизовані процедури.
Заготівля донорської крові здійснюється як в стаціонарних та виїзних умовах, з використанням сучасних вагопомішувачів.
Для підвищення якості трансфузій та імунологічної безпеки для пацієнтів виготовляються лише наступні еритроцитвмісні компоненти донорської крові: еритроцити з видаленим тромболейкоцитарним шаром у додатковому розчині та еритроцити, збіднені на лейкоцити у додатковому розчині.
Донорська плазма у відділі виготовляється з дози крові або методом автоматичного плазмаферезу з використанням апаратів Автоферезіс-С, Fenwal, США.
Проведення заморожування донорської плазми методом «шокової заморозки» з використанням установка для заморожування плазми крові NZKP 18-80, Чехія, що дозволяє максимально забезпечити у компонентам донорської крові кількості факторів згортання.
Заготівля тромбоцитів аферезних здійснюється з використанням сучасних сепараторів клітин крові Аmicus, AmiCОRE, виробництва Fenwal, США, системаи автоматичного забору клітин крові Тріма Cardian, США або апарату для плазмацитаферезу MCS Haemonetics, США.
Для підвищення інфекційної безпеки таких компонентів як тромбоцити та донорська плазма використовуються методи для інактивації патогенів з використанням системи редукції патогенів Mirasol, США та пристрою фотообробки плазми крові Macotronic Macofarma, Франція.
З метою зменшення впливу «людського фактору» на якість компонентів донорської крові на всіх етапах роботи відділу запроваджено штрих-кодування як зразків для проведення лабораторних досліджень, так і всіх компонентів донорської крові, також це дає дозволяє здійснити паспортизацію продукції у автоматичному режимі.
При зберіганні донорської плазми використовуються сучасні низькотемпературні холодильники та технології, що дозволяють здійснювати цілодобовий моніторинг температурних умов зберігання продукції.
У відділі надаються послуги пацієнтам з проведення лікувального плазмаферезу.