Основними функціями відділу є:

  • планування об’ємів заготівлі консервованої донорської крові та її компонентів;
  • моніторинг кількості компонентів донорської крові у структурних підрозділах підприємства, організація заходів для підтримання необхідного рівня запасів для своєчасного та безперебійного забезпечення пацієнтів;
  • забезпечення закладів/підприємств охорони здоров’я Київської області компонентами донорської крові;
  • формування заявок на заготівлю/виготовлення компонентів донорської крові;
  • аналізування звітньої документації структурних підрозділів підприємства;
  • надання консультативної допомоги закладів/підприємств охорони здоров’я Київської області.

Зберігання компонентів донорської крові здійснюється у відділі з використанням спеціалізованого холодильного та іншого обладнання, що забезпечує дотримання відповідного температурного режиму.

Забезпечення закладів/підприємств охорони здоров’я Київської області компонентами донорської крові здійснюється відповідно вимог-замовлень у цілодобовому режимі, з метою недопущення впливу «людського фактору» видача компонентів донорської крові здійснюється з використанням штрих-коду.

З метою раціонального використання компонентів донорської крові, підтримання необхідного рівня запасу та вчасного поповнення проводиться щоденний їх моніторинг та перерозподіл.

Компоненти донорської крові до відокремлених структурних підрозділів  транспортуються з використанням спеціальних термо-контейнерів, холодагентів та під контролем автоматичних засобів реєстрації температури.

Відділ здійснює облік роботи закладів служби крові Київської області та формує відповідну звітню документацію.

Фотогалерея